Friday, June 12, 2009

Sakwa | Bicycle bag | Cykelväska

Przedwczoraj dotarły sakwy, troszkę powalczyłem i udało się zamontować. Dziś po egzaminie oficjalny test - 35 km (dobiłem do 58 km/h!:D ) od Moraska po Maltę i przez Rynek do domu. Pech, że test był kompletny czyli włącznie z próbą deszczu, który widać jak nadciąga wraz z gradem. Nie dało się nigdzie schronić więc w deszczu dotarłem do Galerii Malta gdzie udało się zauważyć naprawdę rewelacyjną tęczę - niech więc będzie, że deszcz wyrównał tak rachunek.
Tego na Ölandzie akurat się nie spodziewamy bo wyspa jest ewenementem w całej Skandynawii będąc najbardziej suchym miejscem - stąd pustynia na środku południowej części. Nikt w to jakoś nie wierzy przez co muszę wiecznie "sie tłumaczyć", że to nie Wyspy Brytyjskie przeciez ani Norwegia:P Na wyspie chyba tylko raz widziałem burzę z opadami wiosną.
Choć nie da się ukryć, że np. już w Stockholmie "zdarza się" milion srebrnych świetlików na błekitnym niebie co po kilku minutach okazuje sie nie tylko jednym z najpiękniejszych zjawisk na tym świecie ale i... gradem:P Tak mocnym i czasem wielkim, że całe autostrady solidarnie stają na tych kilka chwil, by po kilkunastu minutach przypomnieć sobie o tym, że przecież jest się w krótkich spodenkach a na zewnątrz znów słońce;)
Jak widać wykorzystałem już wcześniej zamówione flagi do oznaczenia - pierwszy raz gdziekolwiek używam polskich:P Dębowego aż zatkało - nie wiedział czy to jakaś pomyłka czy załamanie kolorów - kit, stwierdziłem, że przecież świetnie to odda charakter wyjazdu.

Dziś małe spotkanie z Ramią i Olą żeby porozmawiać chwilę na temat jakiś szczegółów - wyjazd jednak późnym wieczorem 25.06 (ze względu na moją poprawę prawa tego dnia), prom 26.06 o 9 rano. W sumie można by ewentualnie już rezerwować.
Informacja mailem z Kalmar Turistbyrå o autobusie: zabierze nas i nasze rowery za darmo z Kalmaru aż do Färjestaden od 7 do 19 więc elegancko problem rozwiązany.
____________________________________________________
Yesterday I’ve got bags for cycle, I fought with them a little and I mount it. Today after exam they we’re officially tested – 35 km (up to 58 km/h! :D ) from Morasko to Malta and through Old Town back to my place. Unfortunately test was completely which means also rain with hail coming on the picture. I couldn’t hide anywhere so I get directly to Malta shopping centre where I saw extremely fabulous rainbow – well I can admit that the rain was only the price for it.

We don’t expect any rainy days on Öland because island is the most dry place in Scandinavia – that is why there is a desert in the middle of southern part. No one believes in this so I always have to “explain myself” that this is not a British Isles or neither Norway:P On the island I have seen only one storm with rain in spring time during my whole time there.

But it’s standard for Stockholm and places higher on the north that it happens to observe millions of shiny sparks on blue sky which after few minutes became not only one of the most beautiful phenomenon on this planet but also a… hail:P So intensive and big sometimes that whole highways stops and waits for this few moments to moment when someone realize that he have shorts and the sun is shining already;)

As you see I used earlier delivered flags to mark my bags – first time I used polish flags:P Dębowy was so shocked that he didn’t know what is going one, did I get wrong? Well I though that polish and Swedish ones will give a good picture of trip for everyone.

Today meeting with Ramya and Ola to discuss a little about details – we’ll start late evening 25.06 (because of my law exam that day), ferry 26.06 at 9 o’clock. Maybe I should book this ferry already. There is an information from Kalmar Turistbyrå about bus: it will take us and ours cycles for free to Färjestaden from 7 AM to 7 PM so there is no problem at all with getting on the island.

No comments:

Post a Comment